Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Daune morale
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Daune morale

Stiu, ca v-am plictisit, insa va mai deranjez cu cateva intrebari.
In urma unui proces un individ a fost obligat sa imi plateasca daune morale in valoare de 1000 de lei
Ce cai,trebuie sa parcurg pentru a-mi da banii?

Cat costa legalizarea sentintei, sau incherii de sedinta ( nu ma pricep )? Ce valabilitate are.
Trebuie sa apelez la un executor? Care ar fi suma perceputa de acesta?
Multumesc
ContSters427991, utilizator
Da, trebuie să apelați la un executor, va spune el costurile.