Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu crestere copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu crestere copil

Buna ziua!
Cum se mai poate inceta un contract care a fost suspendat pentru concediu crestere copil iar intre timp firma a fost radiata din iunie 2016?:((
Se va emite de incetare a c.i.m., in baza art.56 alin.i lit.a C.mun.

Art. 56 C.mun.
(1) Contractul individual de munca existent inceteaza de drept:
a) la data decesului salariatului sau al angajatorului persoana fizica, precum si in cazul dizolvarii angajatorului persoana juridica, de la data la care angajatorul si-a incetat existenta conform legii;
.......