Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Citatie Judecatorie cu obiectul: confirmare renuntare ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Citatie Judecatorie cu obiectul: confirmare renuntare urmarire penala

Buna la toti.

Astazi a primit tatal meu o citatie de la Judecatorie in care este scris: sunteti chemat in aceasta instanta, camera.... in calitate de intimat in dosarul cu obiectul: confirmare renuntare urmarire penala (art. 318 alin. 12 NCPP).

Tatalui meu i-a fost furat numarul de inmatriculare din fata al masinii acum 3 luni, a fost la Politie si a declarat acest furt. Dupa cateva saptamani a fost gasit numarul si a fost chemat la Politie pentru a-l primi inapoi. Noi credem ca de la asta este dosarul.

As vrea, insa, va rog, sa imi spuneti daca e de bine si daca ce scrie in dosar confirma situatia cu numarul de inmatriculare furat sau poate este altceva?

Multumesc!
Ca sa stie sigur sa mearga la dosar.
Pare sa fie cum credeti.