avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 621 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent de inserție
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent de inserție

Bună! Fetița mea a împlinit 2 ani in iunie,iar eu m-am întors în aprilie. Acuma am aflat că sunt însărcinată. Până când beneficiez de stimulentul de inserție? Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:11, 22 Iunie 2017
Valentina Emanuela a scris:

Bună! Fetița mea a împlinit 2 ani in iunie,iar eu m-am întors în aprilie. ....



Precizati exact : data nasterii copilului si data cand ati inceput din nou munca.
Am început în 7 aprilie,iar fetița a împlinit 2 ani în data de 11 iunie.
In speta, beneficiati de stimulent pana la implinirea de catre copil a varstei de 3 ani.
Mulțumesc! Deci nu se suspendă când voi intra în concediul de crestere a celuilalt copil? O zi bună!
Pentru o astfel de situatie mai bine intrebati la AJPIS.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stimulent de insertie alexa.valcu04 alexa.valcu04 As vrea sa stiu daca mi se acorda stimulent in conditiile in care eu deja m am intors la serviciu la alt angajator decat cel de dinaintea nasterii . daca tatal ... (vezi toată discuția)
Stimulent insertie vs. luna tatalui Kazfer Kazfer Copilul implineste 2 ani la data de 01.09.2017. Mama se afla in concediu pentru cresterea copilului in varsta de pana la 2 ani, pana la data de 01.08.2017, ... (vezi toată discuția)
Stimulent antoniax antoniax BUNA ZIUA, va rog sa ma ajutati cu un raspuns la urmatoarea situatie: m-am intors din ccc la data de 13 aprilie 2014 cand bebe a implinit 11 luni(1 an la 13 ... (vezi toată discuția)