Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent de inserție
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent de inserție

Bună! Fetița mea a împlinit 2 ani in iunie,iar eu m-am întors în aprilie. Acuma am aflat că sunt însărcinată. Până când beneficiez de stimulentul de inserție? Mulțumesc!
Valentina Emanuela a scris:

Bună! Fetița mea a împlinit 2 ani in iunie,iar eu m-am întors în aprilie. ....

Precizati exact : data nasterii copilului si data cand ati inceput din nou munca.
Am început în 7 aprilie,iar fetița a împlinit 2 ani în data de 11 iunie.
In speta, beneficiati de stimulent pana la implinirea de catre copil a varstei de 3 ani.
Mulțumesc! Deci nu se suspendă când voi intra în concediul de crestere a celuilalt copil? O zi bună!
Pentru o astfel de situatie mai bine intrebati la AJPIS.