Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Autorizație
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Autorizație

Buna ziua.
Am o curte betonată in care îmi țin masina și vreau să pun 4 țevi, o ramă metalică și policarbonat peste, pentru protecția acesteia de ploaie. Am nevoie de autorizatie de construcție?
Pentru a nu avea surprize este bine sa faceti o solicitare scrisa la primarie, cu nr. de inregistrare/ data pentru emiterea unei autorizatii de ctie.
Poate fi vorba de incadrarea in planul urbanistic al primariei, deja aprobat. Nu precizati daca locuiti la oras sau la tara.