avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 997 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bolnav
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bolnav

Daca un pacient are o relatie cu o persoana din alt judet poate sa se transfere in spitalul de unde e partenerul?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:20, 27 Iunie 2017
Numai in conditiile prevazute de Ordinul nr. 1091/2006 privind aprobarea protocoalelor de transfer interclinic al pacientului critic se poate efectua un transfer intre spitale.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce pot face daca medicul nu imi da filmul dupa ce am facut o angiografie, cum il pot obtine? mireteo mireteo Ce pot face daca medicul nu imi da filmul dupa ce am facut o angiografie, cum il pot obtine, Exista o lege, un ordin ceva care sa il faca sa-mi dea filmul? Am ... (vezi toată discuția)
Buna seara, am si eu o intrebare la dvs. si as dori sa ma lamuriti ... Claudiucotocel Claudiucotocel Buna seara, am si eu o intrebare la dvs. Si as dori sa ma lamuriti daca se poate. Lucrez ca asistent medical intr-un spital dintr-un judet si doresc sa ma ... (vezi toată discuția)
Expertiza medico-legala - medicul care a tratat persoana bobu bobu Va salut. In anul 2008 un pacient a murit in spital pe o sectie. Medicul care il trata avea dreptul sa participe la autopsie sau expertiza medico-legala? In ... (vezi toată discuția)