Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Ce pot face daca medicul nu imi da filmul dupa ce am ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Ce pot face daca medicul nu imi da filmul dupa ce am facut o angiografie, cum il pot obtine?

Ce pot face daca medicul nu imi da filmul dupa ce am facut o angiografie, cum il pot obtine, Exista o lege, un ordin ceva care sa il faca sa-mi dea filmul? Am gasit Ordinul 1091/2006 insa este doar in cazul in care pacientul este in stare critica si este transferat intre doua unitati sanitare....
Reglementarea se aplica asa cum ati citit. Nu va da filmul decat atunci/ daca se va impune mutarea pacientului in conditiile in care actualul spital isi declina competenta.
Multumesc.