Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Pronuntare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Pronuntare

Buna seara pot anula ceva din aceeasta decizi?7
Ora estimata: 12:30
Complet: C1-Civil-STAGIARI S2 (fost C3-Civil-STAGIARI)
Tip solutie: Admite cererea
Solutia pe scurt: Admite cererea de emitere a unei ordonan?e de plată. Ordonă debitorului să plătească creditoarei, în termen de 10 de zile de la comunicarea prezentei ordonan?e, suma de 3843,94 lei reprezentând cote de între?inere restante, aferente perioadei mai 2014 – martie 2015, la care se adaugă suma de 689 lei reprezentând penalită?i de întârziere, aferente perioadei iulie 2014 – martie 2015. Executorie. Cu drept de a formula cerere în anulare, în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea în anulare se depune la Judecătoria Sectorului 1 Bucure?ti. Pronun?ată în ?edin?ă publică, astăzi, 23.06.2017.
Document: Hotarâre 5046/2017 23.06.2017.Astept un raspuns urgent sa stiu ce am de facut.Multumesc
Ce ati putea anula, cand e simplu ca buna ziua ca sunteti datoare si asociatia v-a tolerat nepermis de mult. Contestati ca aveti datorii sau nu sunt corecte sumele datorate? In acest caz ar fi trebuit sa le contestati in timpul prevazut legal, adica in 10 zile de la afisare. Daca, insa le-ati achitat, faceti dovada in instanta.
Temeiul de lege nu este corect (au invocat o lege inaplicabila Asociatiilor de proprietari)

[ link extern ] .

Bineinteles daca doriti sa contestati sumele pretinse, altfel nu merita timpul si banii pierduti.
Carturarul, utilizator
Formulati cerere in anulare conf.art.1024 NCPC