avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 912 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... As dori sa stiu daca se elibereaza sau nu
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

As dori sa stiu daca se elibereaza sau nu


Tip solutie: admite cererea
Solutia pe scurt: În temeiul art. 587 C.proc.pen., rap. la art. 59 v.C.pen., admite cererea de liberare condi?ionată formulată de Comisia de liberări din Penitenciarul Timi?oara pentru petentul-condamnat , în prezent de?inut în Penitenciarul Timi?oara. Dispune liberarea condiţionată a condamnatului de sub puterea Mandatului nr. 10/2016 emis de Judecătoria Resiţa în baza Sentin?ei nr. 5/2016, atrăgându-i-se aten?ia asupra art. 61 v.C.pen., privind revocarea liberării condi?ionate, inclusiv ca urmare a săvâr?irii de noi infrac?iuni. În baza art. 275 alin. 3 C.proc.pen., cheltuielile judiciare avansate de stat rămân în sarcina acestuia. Dispune virarea sumei de 130 lei din contul Ministerului Justi?iei în contul Baroului Timi?, reprezentând onorariu avocat oficiu. Cu drept de contesta?ie în termen de 3 zile de la comunicare. Pronun?ată în ?edin?ă publică, azi, 01.11.2017.

Cel mai recent răspuns: Dragos26101985 , utilizator 09:08, 7 Noiembrie 2017
Da va fi eliberat conditionat.
Conform hotararii primei instante va fi liberat conditionat dar depinde si daca declara apel parchetul pentru ca ar mai urma o judecata in acest caz.
Va multumesc
Dar de ce spune ca se revoca eliberarea conditionata de aia nu inteleg daca se elibereaza sau nu
Dragos26101985 a scris:

Dar de ce spune ca se revoca eliberarea conditionata de aia nu inteleg daca se elibereaza sau nu

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reabilitare de drept Jderix Jderix Buna ziua am si eu nelamurire Am fost condamnat cu suspendare si vreau sa stiu cand mi se sterge cazieru Complet: C4 Camera preliminara - fond Tip ... (vezi toată discuția)
Bună seara, soțul meu a fost astăzi la instanța pentru a beneficia ... Diana1999 Diana1999 Bună seara,soțul meu a fost astăzi la instanța pentru a beneficia de eliberarea condiționată,acesta este răspunsul:\"Solutie pe scurt: În temeiul art. ... (vezi toată discuția)
Propunere de liberare conditionata admisa- cand este eliberat? Ana.olteanu Ana.olteanu 30.08.2016 Ora estimata: 08:30 Complet: CAM5 Tip solutie: admite cererea Solutia pe scurt: În baza art. 587 alin. (1) din Codul de procedură penală rap. la ... (vezi toată discuția)