Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... As dori sa stiu daca se elibereaza sau nu
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

As dori sa stiu daca se elibereaza sau nu

Tip solutie: admite cererea
Solutia pe scurt: În temeiul art. 587 C.proc.pen., rap. la art. 59 v.C.pen., admite cererea de liberare condi?ionată formulată de Comisia de liberări din Penitenciarul Timi?oara pentru petentul-condamnat , în prezent de?inut în Penitenciarul Timi?oara. Dispune liberarea condiţionată a condamnatului de sub puterea Mandatului nr. 10/2016 emis de Judecătoria Resiţa în baza Sentin?ei nr. 5/2016, atrăgându-i-se aten?ia asupra art. 61 v.C.pen., privind revocarea liberării condi?ionate, inclusiv ca urmare a săvâr?irii de noi infrac?iuni. În baza art. 275 alin. 3 C.proc.pen., cheltuielile judiciare avansate de stat rămân în sarcina acestuia. Dispune virarea sumei de 130 lei din contul Ministerului Justi?iei în contul Baroului Timi?, reprezentând onorariu avocat oficiu. Cu drept de contesta?ie în termen de 3 zile de la comunicare. Pronun?ată în ?edin?ă publică, azi, 01.11.2017.

Da va fi eliberat conditionat.
Conform hotararii primei instante va fi liberat conditionat dar depinde si daca declara apel parchetul pentru ca ar mai urma o judecata in acest caz.
Va multumesc
Dar de ce spune ca se revoca eliberarea conditionata de aia nu inteleg daca se elibereaza sau nu
Dragos26101985 a scris:

Dar de ce spune ca se revoca eliberarea conditionata de aia nu inteleg daca se elibereaza sau nu