Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii adeverinta salariat
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

adeverinta salariat

Buna,
ma poate ajuta cineva cu un model de adeverinta de salar pentru un parinte(are nevoie elevul la scoala pt calculul venitului pe membru de familie).
Multumesc
SC............
NR¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬. _____ DIN ...............2009

A D E V E R I NTA

Se adevereste prin prezenta ca d-na/nul___________________________ este salariata/ul societatii noastre cu contract individual de munca pe durata nedeterminata la .............................realizand un venit brut lunar în ultimele trei luni, după cum urmeaza:
- Iunie 2009 = ________ lei,
- Iulie 2009 = ________ lei,
- August 2009 = _______ lei.

Se elibereaza prezenta pentru a-i folosi la depunerea dosarului pentru______.

DIRECTOR GENERAL,

COMPARTIMENT RESURSE UMANE,