Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... PRELUNGIRE DURATA CONTRACT DE MUNCA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

PRELUNGIRE DURATA CONTRACT DE MUNCA

Buna ziua,
In cazul in care am un angajat cu contract pe perioada determinata ( data expirarii 29.06.2017) si se doreste prelungirea acestuia pe perioada nedeterminata prin inchierea unui nou contract , este obligatoriu o alta fisa de aptitudini , alt instructaj la locul de munca?
Multumesc.
Daca se incheie un alt c.i.m., atunci se va face o noua fisa de aptitudini, alt instructaj s.s.m.

In speta, se poate incheia un act aditional de modificare a duratei c.i.m. din determinata in nedeterminata.
In cazul incheierii unui act aditional : pot face actul aditional cu data de 28.06.2017 cu precizarea modificare durata din determinata in nedeterminata incepand cu data de 29.06.2017 sau 28.06.2017 (data expirarii CIM pe perioada determinata fiind 29.06.2017 .In Revisal cand se inregistreaza?
Puteti incheia actul aditional cu data de 28.06.2017 cu precizarea ca modificarea duratei din determinata in nedeterminata se face incepand cu data de 29.06.2017 .

Termenul de transmitere in REVISAL este de 19 zile lucratoare de la data de 29.06.2017.