Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Dreptul la concediu neefectuat
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Dreptul la concediu neefectuat

Buna ziua. Am o nelamurire in privinta concediului neefectuat. In anul 2013 am avut 10 zile de concediu din cele 21.
Pe 1Mai 2013 am plecat in prenatal (14.06.2013 am nascut) si din 2 August am intrat in concediu de cresterea copilului.
Pe 14 Mai 2015 am revenit la lucru (insarcinata in 6 luni cu al doilea copil)am primit 6 zile de concediu de odihna si apoi am intrat in concediu medical, prenatal, (03.09.2015 am nascut al doilea copil)postnatal si din 14 octombrie am intrat in concediu de cresterea copilului pana la 2 ani. Pentru anul 2015 nu am avut nici o zi de concediu de odihna.
Din 3 Iulie 2017 ma reintorc la lucru cu 62 zile mai repede inainte de a implinii copilasul 2 ani pentru a beneficia de stimulentul acordat de stat.
Intrebarea mea este de cate zile de concediu de odihna beneficiez?
Astept cu nerabdare raspunsul!
Multumesc frumos anticipat!
Pentru 2013, aveati dreptul la 12 zile lucratoare de CO, aferente perioadei 01.01. 02.08.2013 , din care ati efectuat 10 si v-a mai ramas 2 zile.

Pentru 2015, aveati dreptul la 9 zile lucratoare de CO, aferente perioadei 14.05 - 14.10.2015, , din care ati efectuat 6 si v-a mai ramas 3 zile.

Pentru 2017, aveti dreptul la 10 zile lucratoare de CO , aferente perioadei 03.07. - 31.12.2017.
Multumesc frumos pentru raspuns si pentru promptitudine!