Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare

Buna ziua,
Am 50 ani , 32 ani vechime munca sunt in somaj.
Cand ma pot pensiona?
Va multumesc
Limita de varsta la 63 ani
Pensie anticipata sau anticipata partiala la 58 ani
Conditia de stagiu pentru pensie anticipata este de 43 de ani, fara stagiul asimilat(cursuri universitare de zi, pensie de invaliditate)
Conditia de stagiu pentru pensie anticipata partiala este de 35 de ani, fara stagiul asimilat.