avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 729 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... taxa auto transa neplatita
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

taxa auto transa neplatita

buna ziua,

am dat in judecatta statul pentru recuperare taxa auto si am castigat. in 2016 am luat prima transa de la finante inapoi, dar anul acesta nimic, trebuia inca din aprilie sa iau a 2 transa. de la finante spun ca nu au bani.

ce pot face in situatia aceasta? imi e frica ca statul va face ce va face si nu ne va mai da inapoi banii.:sorry:
Cel mai recent răspuns: Consuela Scarlat , Avocat 11:37, 29 Iunie 2017
luati legatura cu un executor judecatoresc pentru a pune in executare hotararea

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa auto lucamihai09 lucamihai09 buna ziua am o hotarare judecatoreasca executori din urma cu 4 ani prin care mi se da castig de cauza si trebuie sa primesc taxa auto inapoi. la anaf dupa ... (vezi toată discuția)
Contestatie la executare marianrgj marianrgj Buna ziua si bine v-am gasit ! In anul 2013 am castigat in instanta recuperarea taxei de poluare prin hotarare definitiva. In anul 2014 am angajat un executor ... (vezi toată discuția)
Taxa pentru autoturisme recuperata lucamihai09 lucamihai09 buna ziua am si eu un proces pentru recuperarea taxei auto este la curtea de apel peste cateva zile. as dori sa stiu daca este adevarata stirea ca bani ... (vezi toată discuția)