Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Transfer bancar in cont persoana fizica
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Transfer bancar in cont persoana fizica

Buna seara. Cat de legala este achitarea de catre o firma a unei facturi in cont de persoana fizica (reprezentantul firmei care a emis factura)?
Factura trebuie achitata in contul firmei care a emis factura, nu al unei persoane din cadrul acelei firme.
Se poate face plata in alt cont daca se incheie in contract tripartid in acest sens.