Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dupa cat timp se prescrie executarea silita?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dupa cat timp se prescrie executarea silita?

In cazul in care nu achiti suma de 15.000 de euro daune morale, dupa cat timp se prescrie executarea silita?
Termenul de prescriptie este de 3 ani si curge de la data ramanerii definitive a hotararii.
Cursul prescriptiei se poate intrerupe, trebuie sa tina cont si de asta.
Este adevarat, cursul prescriptiei se poate intrerupe dar, si suspenda.