Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizație handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizație handicap

Dacă indemnizația de handicap accentuat, acum de 272 lei, a fost majorată și de când?
ÎNCĂ NU A FOST MAJORATĂ.
Se va majora de la 272 lei - la 480 lei, începând cu ianuarie 2018.
Mulțumesc!
Indemnizația de handicap accentuat va fi majorată începând cu ianuarie 2018.
Inițial se discutase în guvern majorarea la 480 lei, însă după publicarea legii în Monitorul Oficial CONSTATĂM că MAJORAREA pentru HANDICAP ACCENTUAT va CREȘTE după cum URMEAZĂ:
`
- 350 lei din ianuarie 2018;
- 375 lei din iulie 2018;
`
Mai multe detalii găsiți aici: [ link extern ]