Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie persoana handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie persoana handicap

Buna ziua, doamnelor si domnilor.
De la 1 ianuarie 2018 vor creste indemnizatiile persoanelor cu handicap? Mentionez faptul ca mama primeste o indemnizatie avand handicap accentuat. Multumesc
Da, este adevărat că începând cu luna Ianuarie-2018, crește Indemnizația persoanelor cu handicap.
În februarie va primi indemnizație majorată aferentă lunii ianuarie.
Pentru gradul accentuat va creste de la 272 de lei, la 350 de lei.