Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Pensia de handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Pensia de handicap

Anul trecut a avut gradul 2 iar anul acesta la trecut 3 dar handicapul a rămas tot așa nu sa modificat nimic .oare pot sa depun contestatie .
Va referiti la indemnizatia de handicap sau la ce altceva ?
INDEMNIZAȚIA:
Pentru persoanele adulte cu handicap GRAV – de la 340 lei la 450 lei, începând cu 1 ianuarie 2018;

Pentru persoanele adulte cu handicap ACCENTUAT – de la 272 lei la 350 lei, începând cu 1 ianuarie 2018;

Pentru persoanele adulte cu handicap MEDIU – de la 39 lei la 50 lei, începând cu 1 ianuarie 2018;