Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie handicap mediu
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie handicap mediu

Buna seara .Am citit ca s-a dat o ordonanta de urgenta pentru marirea cuantumului indembnizatiei de handicap grav si accentuat , dar despre cei cu handicap mediu nu am afllat nimic .Intrebarea mea este daca se vor majora si aceste indemnizatii la persoane cu handicap mediu ,de la 1 ianuarie 2018
Da, se va majora și bugetul personal complementar pentru handicap MEDIU după cum urmează:
- 50 lei din ianuarie 2018;
- 60 lei din iulie 2018;
`
Mai multe detalii găsiți aici: [ link extern ]