avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie handicap mediu
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie handicap mediu

Buna seara .Am citit ca s-a dat o ordonanta de urgenta pentru marirea cuantumului indembnizatiei de handicap grav si accentuat , dar despre cei cu handicap mediu nu am afllat nimic .Intrebarea mea este daca se vor majora si aceste indemnizatii la persoane cu handicap mediu ,de la 1 ianuarie 2018
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 11:49, 12 August 2017
Da, se va majora și bugetul personal complementar pentru handicap MEDIU după cum urmează:
- 50 lei din ianuarie 2018;
- 60 lei din iulie 2018;
`
Mai multe detalii găsiți aici: [ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Alocația de hrana a copiilor ces Oana E84 Oana E84 As vrea sa știu dacă am un copil cu CES încadrat in grad de handicap grav am înțeles ca ar trebui sa primim cu 50 la suta mai mult din suma zilnică de ... (vezi toată discuția)
Indemnizatia pentru handicap grav de la 1 ianuarie 2019 manuelaram manuelaram Se modifica de la 01.01.2019 cuantumul indemnizatiilor pentru persoanele cu handicap, in sensul maririi? De ce se intarzie plata acestor drepturi in luna ... (vezi toată discuția)
Indemnizație handicap nicleon nicleon Dacă indemnizația de handicap accentuat, acum de 272 lei, a fost majorată și de când? (vezi toată discuția)