Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cum este corect din punct de vedere juridic?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cum este corect din punct de vedere juridic?

Buna ziua,

Va rog sa-mi comunicati cum este corect sa ne exprimam: S.C. .....S.R.L. reprezentata prin administrator .................... sau administrator ................. reprezentant al S.C. .....S.R.L.. Va rog frumos, daca se poate, sa-mi argumentati raspunsul.
Va multumesc anticipat!
"Subscrisa YYY SRL, cu sediul social in _____, inregistrata la ONRC cu nr. J/___/___, avand C.U.I. ____, prin reprezentant legal administrator A.B., formulăm......."

deoarece societatea formuleaza cererea/declaratia/etc., prin reprezentant administrator, daca acesta apare ca reprezentant in actele societatii.
Va multumesc! Toate cele bune!