Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... diferenta teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

diferenta teren

Buna seara. Am in proprietate un teren de 50 mp, insa la masuratori a iesit 86 mp. Nu pot face nici cadastru, intabulare pt ca nu corespund suprafetele. Ce pot face? multumesc
Practic nimic.
In mod normal exista o toleranta in plus de 5-10 % in asemenea situatii.
Intrebati-l pe topograf in memoriul tehnico-justificativ a propus 86 mp., si ca ce acte va cere in acest sens cadastrul cu ocazia inscrierii.
Dupa cati mp. platiti impozit ?