Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate girant la un credit bancar
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

girant la un credit bancar

sint girant la un credit bancar,titularul creditului a mai facut un credit la aceiasi banca dar cu gaj apartament.este corect ca banca sa opereze incasarea lunara pt creditul cu gaj iar cel cu giranti sa fie executati /?adica titularul creditelor nu mai doreste sa plateasca pentru ca are giranti dar nu inteleg de ce banca nu imparte suma incasata la ambele credite?va multumesc mult daca ma puteti sfatuii ce sa fac

- nu mai scrieti cu majuscule, multumesc
gi-jane2, moderator
Cele doua contracte -juridic- nu au legatura intre ele.
Bancile, in general, prefera sa execute contractele cu giranti plata prin poprire, decat sa apeleze la executarea silita imobiliara, procedura lunga, costisitoare si nesigura.
VA MULTUMESC