Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... este discriminare?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

este discriminare?

asociatia de proprietari are dreptul sa-mi conditioneze acordarea ajutorului pentru incalzire de trecerea la intretinere a fiicelor mele?
mentionez ca sunt studente la zi in alta localitate si am adus adeverinte
dar se considera ca sunt inca intretinute din venitul meu, deoarece nu lucreaza
multumesc
Ce inseamna 31lei?

Ajurorul se da ca procent din suma pe care o aveti de plata la caldura in fiecare luna.
Daca, sa zicem, aveti un venit de 100 lei / persoana /luna va puteti incadra la 90%, adica vi s-ar achita de catre guvern 90% din suma pe care ati avea-o de plata in fiecare luna. In noiembrie acesti 90% pot insemna 45 lei, in decembrie 87 lei etc. pentru ca si suma de plata pentru caldura este diferita de la luna la luna.