avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 847 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ce se poate face?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ce se poate face?

Buna ziua,
Eu, nepot, detin impreuna cu alti 5(tata, 2 unchi si 2 matusi, toti decedati) un teren agricol extravilan, fiind trecuti toti pe un singur act de proprietate. Nu ne putem intalni toti mostenitori (fiecare locuind in alt judet decat cel cu terenul agricol), pentru a-mi scoate Titul de proprietate pe numele meu.
Ce se mai poate face in acest caz?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 16:35, 3 Iulie 2017
Buna seara,
Sa va chemati ceilalti coproprietari in instanta solicitand iesirea din indiviziune!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ieșire din indiviziune Geo57 Geo57 In urma decesului tatălui meu in 2012, am moștenit, împreuna cu unchii (3) si mătușile (4) , in județul Argeș , 17600 mp de teren extravilan si 1000 mp ... (vezi toată discuția)
Masa succesorala teodorudaniela teodorudaniela Buna seara! Tatal meu a murit acum 12 ani.Noi suntem 3 frati,iar mama traieste .Nu am facut masa succesorala dupa tata si nici nu stim exact ce bunuri a avut ... (vezi toată discuția)
Lesire din indiviziune teren agricol extravilan necunoscand datele de contact ale mostenitorilor DanielaDragomir DanielaDragomir buna ziua, Mama mea detine un titlu de proprietate asupra unui teren agricol extravilan in judetul Dolj, impreuna cu inca 4 dintre fratii ei, decedati cu ... (vezi toată discuția)