Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Acces la loc de parcare ADP
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Acces la loc de parcare ADP

Buna ziua!

Locuiesc intr-un bloc care are parcare de resedinta inchiriata de la ADP. Am probleme cu patronii de la barul din colt care mereu parcheaza pe drumul de acces spre locul meu si al altor cativa vecini. De fiecare data cand vreau sa intru sau sa ies trebuie sa discut ca sa isi mute masina, lucru care se petrece cu multi nervi de ambele parti. Au facut din parcarea in acea pozitie un obicei, chiar daca mai sunt si alte pozitii in care si-ar putea lasa masina in preajma, una din masinile lor in permanenta imi blocheaza accesul

Am chemat politia locala de 2 ori. Prima data nu puteam sa intru. Cum locul meu de parcare la momentul respectiv nu era marcat din cauza unor lucrari, politia locala nu a putut face nimic. A doua oara nu puteam iesi din cauza a doua masini parcate. Am fost dezamagit de reactia politiei locale care a spus ca din moment ce stiu cine sunt si au si nr. de telefon in geam ar fi trebuit sa vorbesc cu ei si nu sa chem politia. Am mai vazut masini de la Politia Locala trecand pe la bar, ma gandesc ca poate le tin partea.

Daca mai chem politia si nu li se da avertisment si mai primesc un raspuns similar ce ma sfatuiti sa fac? Cum ar trebui sa decurga rezolvarea de catre politia locala in urma unei asemenea sesizari? Constatare, poze si prima data avertisment?

Va multumesc,
Vlad
Sesizati oficial serviciul din primarie cu care ati incheiat contractul de concesiune loc de parcare nu il puteti utiliza
Serviciul respectiv detine departament special care in cazuri motivate poate aplica sanctiuni celor vinovati