avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1079 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum se calculează concediul de odihna CMI
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum se calculează concediul de odihna CMI

Bună ziua, am CMI. O săptămână muncesc de la 08:00 la 15:30. - de luni pana joi, vineri 08:00 la 14:30; sâmbăta 08:00 la 13:30. A II săptămâna de 12:00 la 19:30 de luni pana joi, iar vineri 14:00 la 20:30,sâmbătă 11:00 la 16:30. A III săptămâna de la 14:30 la 22:00. In săptămâna a III mi se acorda liber vineri, sâmbătă, duminică. În restul săptămânilor muncesc de luni pana sâmbătă. Dacă îmi iau Concediu de odina din 19.06.2017-30.06.2017-câte zile de odihna se calculeaza pt aceasta perioada. Țin sa mentionez ca în această perioadă dacă veneam la munca trebuia sa muncesc de luni pana sâmbătă conform orarului de mai sus. Mulțumesc mult
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:16, 4 Iulie 2017
Ali1 a scris:

... Dacă îmi iau Concediu de odina din 19.06.2017-30.06.2017-câte zile de odihna se calculeaza pt aceasta perioada. ...


Sunt 10 zile lucratoare de CO.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Program de lucru, zile libere consecutive DLR DLR Buna seara, Am si eu o nelamurire, daca puteti sa ma ajutati. Am urmatorul program la serviciu: Sap. 1: Duminica 13 Noiembrie - Sambata 19 ... (vezi toată discuția)
Regulament intern Arion Ramona Arion Ramona Buna ziua,problema este ca nu stiu cum trebuie facut regulamentul intern in situatia in care am deschise mai multe puncte de lucru in orase diferite si cu ... (vezi toată discuția)
Zile co neacordate corespunzator? IoanaGh IoanaGh Buna ziua, Am o nelamurire in legatura cu acordarea de cateva zile de concediu de catre compania la care lucrez. Programul dupa care lucrez momentan este ... (vezi toată discuția)