avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 581 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Regulament intern
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Regulament intern

Buna ziua,problema este ca nu stiu cum trebuie facut regulamentul intern in situatia in care am deschise mai multe puncte de lucru in orase diferite si cu programe diferite de functionare?de ex. un punct de lucru functioneaza: de la 08:30-17:30 de Luni pana Vineri,Sambata de la 09:00-13:00; altul: 07:30-22 :30 de Luni pana Vineri, Sambta : 08:00-21:00 si Duminica 09:00-19:00?Cum trec la" Programul de lucru incepe la ora....si se sfraseste la ora....si Samb. si dum.?Fac Reg Intern pe fiecare punct separat sau cum?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:21, 19 Octombrie 2012
Puteti face un singur Reg.Intern pentru angajator si in care sa includeti programul de munca pentru fiecare punct de luncru ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sporuri weekend Arion Ramona Arion Ramona Buna ziua,as vrea sa ma ajutati in legatura cu:Sa incep sa explic situatia: Am cativa angajati in sectorul alimentar,salar 700 lei brut.Ei lucreaza cand si ... (vezi toată discuția)
Concediu de maternitate si weekendul Mioara1984 Mioara1984 Buna seara, daca pe 31 iulie mi se termina CIM la termen, si tot in ziua aceea pot intra in concediu prenatal, dat fiind ca este sambata, pot solicita ... (vezi toată discuția)
Se poate cim - 3 zile pe saptamana - urgent cioc natalia cioc natalia Buna ziua! Care este forma legala a unui CIM de 3 zile/saptamana -vineri, sambata si duminica (sambata si duminica sa se lucreze 8 ore de zi si 8 ore de ... (vezi toată discuția)