avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 868 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Pasaport minor
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Pasaport minor

Buna Ziua ,am si eu o rugaminte Daca exista posibilitatea ca tatal copilului sa fie obligat sa imi predea pasaportul copilului ???
Cel mai recent răspuns: Justitiarul711 , utilizator 12:24, 8 Iulie 2017
Mergeti la politie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Va rog sa ma ajutati- actele copilului sustrase de bunica Anca DDAVIDESCU Anca DDAVIDESCU Buna ziua. Sunt căsătorita de 6 ani din care a rezultat un copil (are 4 ani acum). Nu ma mai inteleg cu sotul ,si am hotărât sa ne vedem fiecare de ... (vezi toată discuția)
Hotarare executorie admisa in urma cererii de ordonanta prezidentiala formulata de reclamant Themis7 Themis7 Buna ziua.Sunt intr-o mare dilema.S-a emis o hotarare executorie cu termen de apel in 5 zile de la pronuntare.Am inteles ca apelul nu suspenda ... (vezi toată discuția)
Custodia copilului obtinuta pe teritoriul altei tari... Mihaela Lapau Mihaela Lapau Buna ziua, ma adresez Dv. pentru ca nu mai stiu , cum sa procedez; Cazul meu pe scurt : sant cetatean Roman, fostul sot si copilul (minor are varsta de 7ani), ... (vezi toată discuția)