Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Pot beneficia de stimulentul de insertie?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Pot beneficia de stimulentul de insertie?

Buna ziua! Beneficiez de indemnizatia de crestere a copilului,deoarece sunt studenta la zi.Acum copilul are 1 an si 5 luni si mi-am gasit un loc de munca si as dori sa ma angajez.. pot beneficia de stimulentul de insertie tinand cont ca am beneficiat de indemnizatie din cauza studiilor la zi si nu ca am avut serviciu?
Beneficiati de stimulent de insertie, chiar daca ati intrat in CCC in calitate de studenta la zi.
Va multumesc!! Sanatate multa!