Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie copil

Unde trebuie depus dosarul pentru indemnizatie de crestere a copilului si alocatie in Municipiul Mangalia. Ce documente trebuie sa contina dosarele?
Multumesc
CTELE NECESARE ÎNTOCMIRII DOSARULUI DE INDEMNIZAŢIE LUNARĂ PENTRU CREŞTEREA COPILULUI PÂNĂ LA ÎMPLINIREA VÂRSTEI DE 1 SAU 2 ANI, RESPECTIV 3 ANI ÎN CAZUL COPILULUI CU HANDICAP

''Livretul de familie actualizat la zi – copie xerox şi original
Cărţi identitate – copii xerox şi originale (soţ, soţie)
Certificat căsătorie – copie xerox şi original
Certificate naştere toţi copiii – copii xerox şi originale
Adeverinţă tip eliberată de angajator cu stagiul de cotizare cu 12 luni anterioare datei naşterii copilului
Adeverinţă privind veniturile realizate pe anii de cotizare – 2011, 2012 (venituri salariale şi alte venituri) eliberată de Agenţia de Administrare Fiscală Mangalia
Fişa fiscală aferentă anului 2011
Copie de pe cererea prin care părintele solicită concediul pentru creşterea copilului, certificată pentru conformitate cu originalul de angajator
Copie de pe decizia de suspendare a contractului de muncă cf.art.51 lit.”a” din Codul Muncii pentru părintele care intră în concediul pentru creşterea copilului, certificată pentru conformitate cu originalul de angajator
Copie de pe decizia de suspendare sau de încetare a activităţii de la fiecare loc de muncă pentru părintele care intră în concediul pentru creşterea copilului, certificată pentru conformitate cu originalul de angajator, în cazul în care părintele a avut două sau mai multe locuri de muncă în timpul celor 12 luni anterioare datei naşterii copilului
Contul IBAN şi CNP-ul părintelui care depune dosarul – semnat şi ştampilat de banca agreată în cazul optării virării banilor în cont personal sau de card
Cerere şi declaraţie pe propria răspundere tip (se semnează de ambii părinţi în faţa unui reprezentant al Primăriei Mangalia)
Dosar cu şină''

Asta scrie pe site-ul primariei din Mangalia
[ link extern ] /
misu77, utilizator
misu77 a scris:

CTELE NECESARE ÎNTOCMIRII DOSARULUI DE INDEMNIZAŢIE LUNARĂ PENTRU CREŞTEREA COPILULUI PÂNĂ LA ÎMPLINIREA VÂRSTEI DE 1 SAU 2 ANI, RESPECTIV 3 ANI ÎN CAZUL COPILULUI CU HANDICAP
Adeverinţă privind veniturile realizate pe anii de cotizare – 2011, 2012 (venituri salariale şi alte venituri) eliberată de Agenţia de Administrare Fiscală Mangalia
Fişa fiscală aferentă anului 2011
....

2011 , 2012 ... nu are ce cauta in 2017. :-/