Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pensionare pe caz de boala
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pensionare pe caz de boala

Buna ziua,

Am un salariat cu grad de handicap II si pe data de 10.07.2017 este ultima zi de concediu medical. Salariatul mi-a comunicat ca pe data de 11.07.2017 va afla rezultatul de la expertiza medicala in vederea pensionarii.
Pana la aflarea deciziei de la casa de pensii, cum va aparea acest salariat pe foaia colectiva de prezenta?Va putea fi trecut in concediu fara plata?

Va multumesc!
Daca face cerere de CFP si i se acorda, atunci pana la data comunicarii deciziei medicale va figura in CFP.