Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... lnfiintare asociatie de proprietari tip condominiu de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

lnfiintare asociatie de proprietari tip condominiu de catre primarie

Primaria poate infiinta o asociatie de propietari tip condominiu pe toata suprafata unui oras?Ce se intimpla cu cei ce nu vor sa faca parte din asociatie?
Da, dar aveti incredere in justitie, atata timp cat a dat "verde" la infiintarea unei asociatii neconforme cu legea?
Acel judecator care a dat "verde" pentru infiintarea asociatiei de propietari "Condominiul Videle" a dat "verde" la cistigarea proceselor fara probe la dosar (sute de dosare) si tot "verde" a dat la incuviintarea executarii silite in contextul in care AG a demis administratorul iar comitetul executiv in frunte cu presedintele nu au mai fost validati.Cred ca singura solutie este de a i se face plingere penala judecatorului la parchetul ICJ.