Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Civil
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Civil

Bună seara, sunt în proces de evacuare cu soția (pe lângă cel de divort) în care i a fost respinsa acțiunea, iar soluția a fost favorabila mie, pe 4 luna aceasta a făcut apel iar sâmbăta a schimbat butucul la yala de la ușa eu rămânând afara doar cu hainele de pe mine, nefiind data o hotărâre judecătorească definitiva. Dacă ii deschid proces în civil și cer și despagubiri ce șanse am sa câștig.? dat fiind faptul ca acolo locuim de 7 ani împreună cu cei 2 minori iar casa a primit o ca donație de la ai ei părinți în timpul căsătoriei ca bun propriu. Dacă as face și o acțiune prin ordonanță prezidențială pe dobândirea șederii mele acolo cât ar dura și ce șanse as avea.? Mulțumesc.
Pana la urma tot va trebui sa plecati casa fiind bunul ei propriu.Ce mai conteaza cateva luni? Cu banii ce ii dati pe procese si avocati mai bine va luati o chirie. Cat despre sanse .... e ca la loto.