Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... incheiere protest magistrati
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

incheiere protest magistrati

Stie cineva, de maine (28.09.2009) ia sfarsit protestul magistratilor si se reiau procesele?
Maine, la Tribunalul Bucuresti, nu. Este, insa, Adunarea generala a magistratilor.

Intrati, maine, pe topic-ul "Pro si contra protestului magistratilor".

Promit sa spun tot imediat ce aflu! :)
Eu cred ca vor continua protestul intr-un fel sau altul ...Mai ales ca se apropie alegerile electorale si vor pune presiune pe clasa politica !B-)
La Curtea de Apel Bucuresti, in schimb, s-a anuntat ca se suspenda protestele si se reia activitatea normala de judecata.
Oare trebuie sa asteptam ca fiecare instanta in parte sa dea un comunicat de presa despre suspendarea protestelor si in cazul instantelor care inca nu l-au emis putem sa nu ne prezentam invocand lipsa unui anunt public, ori avand citatii pentru termenele de maine trebuie sa ne prezentam gata de judecata? Eu inclin pentru a doua varianta:)
Fara hotarare in Adunarea generala nu se reia nimic.

La ce va referiti cand vorbiti despre CAB, la ceea ce a aparut in presa vineri?
ma intreb ce au obtinut oare prin acest protest...mai mult s-au facut de ras, dovedindu-si (inclusiv in ochii lor) incompetenta si neimportanta.
cred ca aceasta actiune a magistratilor a fost total insignifianta si inutila, puteau face greva japoneza si ieseam cu totii mai castigati