Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Angajare femeie de servici
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Angajare femeie de servici

Buna ziua
Fiind noua in grup as avea mai multe intrebari :
- la angajarea doamnei de servici reprezentantul legal al Asociatie ,care si semneaza contractul , este presedintele sau administratorul ?
- administratorul are drept de concediu sau nu ?

Va multumesc !
Presedintele este reprezentantul legal al asociatiei de proprietari.
Toti angajatii cu contract individual de munca au dreptul la concediu de odihna conform codului muncii.
Va multumesc pentru raspuns :)