Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... NOUA LEGE A SALARIZARII 153/2017
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

NOUA LEGE A SALARIZARII 153/2017

-conform legii 215/2001 consiliul local nu are atributii de stabilire a salariilor personalului din primarii
-Cum aplicam corect legea SALARIZARII"UNITARE", care nu mi se pare deloc unitaraX-(
-Vine articolul 12 si spune ca coeficientii se calculeaza incepand cu anul 2023...deci prin urmare ....cum stabilim salariile?
-Total salar cu sporuri cu tot sa nu depaseasca indemnizatia viceprimarului sau salariul de incadrare???
kta87, utilizator
Nu sunteti singurul in incurcatura.Cei care au facut legea nici nu le pasa...
Salariul de baza sa nu depaseasca pe cel al viceprimarului