Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

Buna ziua, va rog sa imi precizati actele necesare unei succesiuni, etapele ce tb urmate.Precizez ca parintele este in viata.Multumesc anticipat.
Pai, cine a murit ?
va interesati de acum despre ce aveti de facut cand parintele dvs nu o sa mai fie ?
in principiu, mergeti la un notar de pe raza ultimului domiciliu al decedatului cu certificatul de deces, actul dvs de nastere si acte dupa proprietati.
gi-jane2, moderator