Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Epilepsie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Epilepsie

Buna ziua!!As dori sa stiu daca fetita mea in varsta de 17 ani poate beneficia de vreo indemnizatie ,deoarece este diagnosticata din 2015 cu epilepsie mioclonica juvenila...a facut tratament cu Depakine 300mg iar acu pt ca ia fost afectat pancreasul continua tratament cu Levetiracetam....va multumesc!
Numai comisia medicala de expertiza persoane cu handicap este autorizata si competenta sa verifice documentele medicale care atesta o anumita afectiune,ebentual poate dispune investigatii suplimentare pentru evidentiere faza/grad afectiune si in final poate dispune eliberarea de decizie/certificat de incadrare in grad de handicap
Solicitati oficial expertiza medicala la comisia medicala locala,intocmiti dosarul medical
Succes !
Va multumesc!!Multa sanatate.