avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2013 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Drepturi banesti retroactiv pentru concediu odihna an ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Drepturi banesti retroactiv pentru concediu odihna an precedent salariat angajat in prezent la o alta firma

Cum putem plati drepturi banesti aferente CO 2016 unui salariat angajat cu 01.01.2017 la o alta firma si care a depus abia acum cerere pentru drepturi banesti aferente C.O. an 2016? Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:50, 18 Iulie 2017
Il platiti normal .. se intocmeste stat de plata , plata se face cash sau prin virament bancar.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Trebuia sa mi se plateasca c.o.? eu1001 eu1001 buna seara, va rog sa-mi spuneti daca fostul meu angajator trebuia sa imi plateasca C.O. neefectuat pe anul in curs, in conditiile in care mi-am incetat ... (vezi toată discuția)
Plata in bani a concediului de odihna neefectuat magda2004 magda2004 buna ziua! Lucrez intr-o institutie publica iar in anul 2011 nu am efectuat concediul de odihna, intrebarea este daca pot sa solicit sa-mi fie platit acest ... (vezi toată discuția)
Stat de plata salarii lucyll lucyll Statul de plata salarii la o societate comerciala este document de confirmare plata salarii si este depus la ITM ? salariatii sunt obligati sa semneze aceste ... (vezi toată discuția)