Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Mi se refuza retur de marfa
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Mi se refuza retur de marfa

Buna ziua,

In situatia in care am avut un contract de distributie pana in martie , dupa care nu s-a mai semnat pentru anul curent , avem doar facturile si marfa nu se vinde , putem cere retur la marfa care e pe stoc? Nu putem plati aceasta marfa pt ca e pe stoc , cum procedam ? Nu putem respecta scadenta facturilor ... in cazul unui contract de distributie am inteles ca ar fi fost obligati sa ia marfa, doar ca ei ne-au cam lucrat cu contractul, e contract de vanzare cumpare... asa scrie pe el ...
Multumesc anticipat !
~ Conținut șters la cerere ~