avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 863 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale experienta profesionala pt.intreprindere individuala
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

experienta profesionala pt.intreprindere individuala

Buna,as dori sa stiu ce fel de experienta profesionala trebuie pt deschiderea unui atelier auto care include curatatorie tapiterie(nu spalatorie),polish auto si mici reparatii la exterior(zgarieturi,lovituri usoare care nu necesita vopsire sau alte operatiuni)? Si unde anume s-ar putea invata aceasta meseria? Daca as aduce o adeverinta ca am lucrat sau facut practica intr-un loc similar se poate lua in considerare?Mentionez ca doresc sa infiintez o intreprindere individuala.Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Gabriel Amironesei , Consilier juridic 14:16, 28 Septembrie 2009
Cel mai corect este sa acesati www.onrc.ro, unde veti afla cu ce documente puteti demonstra experienta profesionala.
Puteti demonstra cu cartea de munca, diploma, etc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatii cosmetica auto ginan ginan Stimati Domni, Imi poate spune cineva ,care sunt autorizatiile pe care trebuie sa le obtin,pt. infiintarea unui salon de cosmetica auto, unde se vor desfasura ... (vezi toată discuția)
Pfa - conditii: spalator auto kathyalu kathyalu un individ fara pregatire profesionala (10 CLASE)si fara experinta (muncitor necalificat)poate sa-si deschida un pfa?ca obiect de activitate : spalatorie ... (vezi toată discuția)
Infiintare intreprindere individuala cu domeniu de activitate spalatorie auto cu aburi Anca Floares Anca Floares Buna ziua.As dori sa stiu daca se poate infiinta o intreprindere individuala avand ca domeniu de activitate \"spalatorie auto cu aburi\",si daca pentr ... (vezi toată discuția)