Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Cerere somatie de plata
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Cerere somatie de plata

Buna ziua!Am formulat din partea societatii creditoare o cerere de somatie de plata in care am specificat numele societatii,sediul ei,nr.inregistrare Registrul Comertului,C.U.I.,dar NU am specificat nr de cont al societatii si banca la care este deschis.Ar putea fi o problema,in sensul de a-mi respinge actiunea?Va multumesc
Buna ziua!
Nu cred ca este nici o problema. Dumneavoastra ati indicat datele de identificare ale societatii. Societatea respectiva poate avea conturi deschise la mai multe banci.
nu este nicio problema
nu este nici o problema