Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Vouchere vacanta
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Vouchere vacanta

Buna seara! Daca sunt in concediu crestere copil pot primi voucherele de vacanta? Mentionez ca am lucrat din septembrie pana in ianuarie, dupa care am intrat in concediu. Multumesc!
Da, puteti sa primiti vouchere de vacanta chiar daca sunteti in CCC.

Art.49 C.mun.
....
(2) Suspendarea contractului individual de munca are ca efect suspendarea prestarii muncii de catre salariat si a platii drepturilor de natura salariala de catre angajator.
(3) Pe durata suspendarii pot continua sa existe alte drepturi si obligatii ale partilor decat cele prevazute la alin. (2), daca acestea sunt prevazute prin legi speciale, prin contractul colectiv de munca aplicabil, prin contracte individuale de munca sau prin regulamente interne.
.....
Multumesc!