avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 808 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cum pot obține o hotărâre dintr-un dosar în care ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cum pot obține o hotărâre dintr-un dosar în care nu sunt parte

Care ar fi procedura pentru a obține o hotărâre definitivă dintr-un dosar în care nu sunt parte, această hotărâre urmând a fi folosită ca și practică judiciară în dosarul meu.
Vă mulțumesc!
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu puteti daca nu sunteti parte in dosar. Doar daca v o pune la dispozitie una dintre partile dosarului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Onorariu suplimentar expert judiciar Monica Serban Monica Serban Buna seara! Va rog sa-mi spuneti cum as putea proceda in situatia in care onorariu suplimentar al unui expert judiciar (aprobat de instanta) nu se achita de ... (vezi toată discuția)
Sentinta definitiva asedy asedy daca o sentinta ramasa definitiva nu esre pusa in aplicare decit partial de parata ce pot sa fac? din nou in justitie ? (vezi toată discuția)
Reincredintare minor felicia taranu felicia taranu va rog sa ma ajutati.sant in proces cu fostul meu sot pentru reincredintarea copilului.fetita are 15 ani.cand am divortat a fost o asa zisa intelegere sa ... (vezi toată discuția)