Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie pentru mamele studente la zi
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie pentru mamele studente la zi

Buna ziua/seara, as dori sa stiu, va rog, daca mamicile care sunt studente la zi pot beneficia de o indemnizatie/ajutor etc. Daca da, unde ar trebui sa merg pentru a depune dosarul si daca se poate lua retroactiv...? Copilul meu are varsta de 8 luni si pana acum nu am beneficiat decat de alocatia de 200 de lei. Va multumesc anticipat:)

Andreea
Cererea se depune la primaria de domiciliu insotita de actele dovedidoare. Veti beneficia de indemnizatie incepins cu data depunerii cererii
cererea se depune la primaria de domiciliu.bani se primesc de la data depunerii cererii.