avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 808 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Sotul vrea sa imi ia fetita
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Sotul vrea sa imi ia fetita

Buna ziua..eu si sotul meu nu ne mai intelegem de ceva timp..de la o vreme a inceput sa abuzeze de mine(ma obliga sa intretin relatii sexuale cu el)..cel mai important este ca nu am dovezi ca imi face acest lucru..azi de dimineata a gasit in telefonul meu o conversatie cu un prieten foarte bun de al meu si crede ca il insel..m-a dat afara din casa si a zis ca nu o sa imi mai vad copilul niciodata..
Fetita noastra are aproape 4 anisori..si cea mai grava problema este ca ii baga in cap(impreuna cu tatal lui) ca eu sunt c***a,ca nu o iubesc,ca nu sunt mama ei..iar fetita fuge de mine,nu vrea sa vorbeasca cu mine:((..el o rasfata exagerat de mult,iar eu incerc sa nu ii fac toate poftele si sa ii dau o educatie..el o atrage cu jucarii,dulciuri si muuuult rasfat..
vreau sa mai precizez ca eu mi-am lasat serviciul pe perioada verii pentru a sta cu ea acasa cat este in vacanta..iar in acea curte locuiesc 4 barbati dintre care doi sunt betivi si un baiat de 15 ani,care este analfabet..
instanta poate sa ii acorde lui custodia in situatia data:(
Cel mai recent răspuns: asaofi , utilizator 20:36, 26 Iulie 2017
Buna seara,
Va sfatuiesc sa divortati si prin cererea de divort sa solicitai:
1. desfacerea casatoriei
2. Stabilirea exercitarii autoritatii parintesti de ambii parinti
3. Stabilirea domiciliului minorei la dumneavoastra.
4. Stabilirea unei pensii de intretinere in favoarea minorei in limitele legale.
el vrea sa divorteze dar nu pe cale amiabila..el vrea sa obtina custodia copilului demonstrand ca sunt o mama denaturata..:(
copilul in varsta de aproape 4 ani poate fii audiat?
Ultima modificare: Luni, 24 Iulie 2017
gi-jane2, moderator
La notar nu poate dovedi nimic.
Daca mergeți la notar e bine sa aveti avocat ca sa nu va păcăliți mai ales daca plătește el hotarul.

Doar la instanța se judeca si partile pot dovedi ce sustin.
Buna seara,
Nu exista dosar neamiabil la notar.
Doar in instanta divortati pe cale neamiabila.
Nu semnati NIMIC fara sa aveti un avocat langa dumneavoastra.
Nu exista notiunea de mama denaturata.
Minor de 4 ani nu se audiaza.
Reveniti in casa. Altfel veti fi dvs acuzata ca ati plecat, abandonand fetita.

Alte discuții în legătură

La cine ramane copilul? marian_apreutesei marian_apreutesei Buna seara Sora mea este casatorita, si are o fetita de 4 luni Sotul ei ( cumnatul meu ) nu are loc de munca si nici o locuinta stabila locuind cu parintii ... (vezi toată discuția)
Divort, custodie minor Florin128 Florin128 Buna ziua. va rog sa ma ajutati sa imi spuneti ce ar trebui sa fac. Sunt casatorit si avem o fetita minora de 2 ani relatia nu merge in conditi bune si am ... (vezi toată discuția)
Divort de comun acord elushk elushk Eu si sotul meu am decis sa divortam cat mai repede intr-un mod cat mai amiabil ,deci vom avea un divort de comun acord . Avem impreuna si o fetita care va ... (vezi toată discuția)