Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort, unul dintre soti la munca in strainatate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort, unul dintre soti la munca in strainatate

Buna ziua.Sunt despartita de sotul meu de trei ani, nu stam impreuna nici nu tinem legatura, el traieste in strainatate.Avem un copil de sapte ani.A si vrea sa incep procedurile de divort .De unde sa incep? ce se va intampla daca nu apare la instanta daca e chemat? multumesc pentru raspuns
trebuie sa introduceti cerere de divort la instanta. Nu este o problema ca dumnealui nu sxe va prezenta, atata timp cat acesta este legal citat
Puteti incepe prin consultarea/angajarea unui avocat care sa va indrume in procedurile ce urmeaza a fi realizate.Succes.
Incepeti procedura indicand ultimul domiciliu, solicitati sa faca verificari si instanta cu privire la ultimul domiciliu cunoscut de autoritatile romane. Va fi citat la aceasta adresa sau i se va numi un curator care sa ii reprezinte interesele in instanta.