avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 719 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Marire salarii angajat firma in insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Marire salarii angajat firma in insolventa

Buna ziua.
1. Se pot efectua mariri de salarii pentru angajatii unei firme care si-a declarat insolventa?
2. Se pot face angajari intr-o firma care si-a declarat insolventa?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Marius Bote , Practician in insolventa 10:59, 3 August 2017
BUNA ZIUA.Daca aceste masuri sunt cuprinse in Planul de reorganizare, aprobate de Comitetul Creditorilor si Judecatorul Sindic, daca situatia firmei este spre redresare, nu vad de ce sa nu se poata.Cu stima, Marius Bote.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Societate comerciala in isolventa poate participa la licitatii? ssa232 ssa232 Concret! Societatea comerciala este in isolventa...automat nu poate participa la licitatii. Am auzit (posibil este doar un zvon) ca s-ar fi dat o lege (prin ... (vezi toată discuția)
Actionar unic si administrator 120656 120656 Buna seara, am o firma la care sunt actionar unic si am fost administrator. Firma are datorii la 2 banci si la distribuitori si a intrat in insolventa, ... (vezi toată discuția)
Faliment in timpul reorganizarii pati pati Buna ziua, Avand in vedere art. 105 alin.1 din L.85/2006, as vrea sa stiu in ce conditii un creditor poate cere falimentul debitorului, atata timp cat planul ... (vezi toată discuția)