Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Marire salarii angajat firma in insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Marire salarii angajat firma in insolventa

Buna ziua.
1. Se pot efectua mariri de salarii pentru angajatii unei firme care si-a declarat insolventa?
2. Se pot face angajari intr-o firma care si-a declarat insolventa?
Multumesc.
BUNA ZIUA.Daca aceste masuri sunt cuprinse in Planul de reorganizare, aprobate de Comitetul Creditorilor si Judecatorul Sindic, daca situatia firmei este spre redresare, nu vad de ce sa nu se poata.Cu stima, Marius Bote.