Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Impozitul pe pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Impozitul pe pensie

La pensiile ce depășesc 2000 de lei se ia 10% sau 16% impozit pentru suma care depășește 2000 lei ??? Mulțumesc !
Tibra, utilizator
In prezent se impoziteaza pensiile mai mari de 2.000 lei/ lunar cu 16 % numai pentru valoarea ce depaseste 2.000 lei.
Mulțumesc !